★★★★★ 4.3 25 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.dentologicum.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Temperature ControllersW3001 /W3002 Digital Temperature Microcomputer Thermostat DC12V/24V AC220V with Probe Heat Cool Temp Thermostat Control SwitchFeatures:Automatic modeWide temperature control rangeHigh temperature control accuracyReverse connection protectionEasy installationDescription:The high-brightness digital tube clearly displays, whether it is used during the day or at night, it can be read clearlyThe sensor can be replaced at will by using the 2P terminal. When you need to use other probes, you can replace it at willABS material shell, exquisite and beautiful, high mechanical strength, good electrical performance, anti-aging-50~110 ultra-wide temperature control range, can be used in various temperature control fields, 0.1 temperature control accuracy, to meet your control needsWiring input and output design, more convenient to use in various industrial control equipment, multi-strand wire 300V/20A excess configuration, safe and reliableSpecifications:Product name: Microcomputer temperature controllerProduct Model: XH-W3001/XH-W3002Supply voltage: 12/24/220VTemperature measurement range: -50~110Temperature control range: -50~110Temperature control accuracy: 0.1Load power: 120/240/1500WMeasurement input: NTC10K waterproof probe L=1 meteroutput type: direct outputOutput capacity: max 10AInstallation hole distance: 73mm (diameter 4mm)Appearance size: 60*45*31mmXH-W3001 Instructionsfor Use:To set the startup temperature:Press the up button once, the startup temperature will be displayed, long press the up button for about 3 seconds, the startup temperature number will flash, and the desired temperature value can be set by the up and down buttonsSet stop temperature:Press the down button once to display the stop temperature, long press the button for about 3 seconds, the stop temperature number will flash, and the desired temperat
  • Temperature Controllers
Color Xh-w3001 Dc12v
Brand Name ZDAVSFR
Model Name ZDAVSFR
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 50 Grams
Manufacturer ZDAVSFR
Model Number ZDAVSFR
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
25 ratings | 10 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (20)
4 stars
6% (2)
3 stars
3% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)