Jeffrey Alexander 519-96DBAC Delgado Pull, Copper
★★★★★ 4.8 50 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.dentologicum.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
From the Manufacturer Size Options:Small, Finish Options:Dark Brushed Antique Copper, Center to Center:3.78' (96mm) Centers Zinc Die Cast Cabinet Pull (drawer handle). Packaged with two 8/32' X 1' screws.
  • Center to Center: 3.78" - Length: 4.25"
  • Pulls Category
  • Small Size Options
  • Traditional Style
  • Quick Ship~
UPC 843512020513
Color Copper
Brand Name Jeffrey Alexander
Metal Type Zinc
Style Name bar
Unit Count 1.0 Count
Handle Type Pull Handle
Item Weight 0.01 Ounces
Finish Types Copper
Manufacturer ATG Stores
Model Number 519-96DBAC
Material Type Metal, Zinc
Exterior Finish Copper, Zinc
Handle Material Copper, Zinc
Number of Items 1
Additional Features Easy to Install
Included Components Screw
Center To Center Spacing 3.78 Inches
Manufacturer Part Number 519-96DBAC
Global Trade Identification Number 00843512020513
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
50 ratings | 21 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (44)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (5)